שרפרף למידה – מעכשיו גם הילד עוזר לאמא ואבא במטבח

הכנת ארוחה יכולה להפוך לא פעם ממטלה יום יומית לפעילות לימודית. מי לא מכיר את הסיטואציה הבאה: אתם עמלים על חיתוך ירקות, הכנת עוגה או כל מאכל אחר, ופתאום מגלים שהפעוט שלכם מביע עניין ורוצה "לעזור".

צפייה בפעילות היא חוויית הלמידה הראשונית והחשובה כל כך. ילדים צופים בנו ולומדים גם מהדברים שאנו לא עושים. אם גם אתם רוצים לשתף אותם בחוויה – כדאי שתכירו את "שרפרף הלמידה לילדים".

שרפרף למידה הוא כינוי למעין כיסא גבוה מעץ, התחום מכל צדדיו ומאפשר לילד להיות פעיל בתהליך הכנת האוכל, ללא סכנת נפילה. הוא מאפשר לילד למידה על ידי שיתופו במטלות שונות (לאו דווקא הכנת אוכל).

בשונה מכיסא או שרפרף פשוט, שרפרף הלמידה (המכונה גם "מגדל") הוא בטיחותי יותר, ועוזר גם לילד להיות עצמאי כשהוא עומד עליו (אין צורך להחזיק כשעומדים עליו) וגם משחרר את ההורה מהצורך להיות דרוך כל העת כדי למנוע נפילה.

מגדלי למידה כאלו נפוצים בעולם והגיעו לישראל בשנים האחרונות. ניתן לייצר אותם על פי הוראות אצל נגר, ואפשר גם לרכוש אותם.

בארץ, חברת "הופ׳עלה" מייצרת שרפרפים כאלו. החברה מציינת כי השרפרפים שלה מסוגלים לשאת גם משקל של שלושה ילדים, והוא יציב דיו גם כדי לעמוד בתזוזות של ילדים קטנים כשהם עומדים עליו. על אף שהשרפרף יציב וחזק, הוא מאפשר הזזה על ידי הילד ממקום למקום בקלות.

היתרונות של שרפרפי למידה מכל סוג הם רבים: הם מאפשרים לילד למידה תוך כדי חוויה, ההורים יכולים להיות רגועים כאשר הילד עומד עליו – וכאשר מדובר בפעוטות שמתרוצצים בבית, זהו יתרון מהותי. בנוסף, הם מאוד אסתטיים, משתלבים יפה בכל מטבח ומגיעים במגוון צבעים ועיצובים מקסימים.

ובכל זאת, החיסרון העיקרי של שרפרף למידה נעוץ קודם כל במחיר. מדובר בהוצאה של כמה מאות שקלים על…שרפרף (או כיסא גבוה). המחירים כמובן משתנים מיצרן ליצרן וגם מדגם לדגם – אך עדיין הם נחשבים יקרים. ייתכן ובניה עצמאית אצל נגר יכולה להוזיל את העלויות.

אז למי זה כדאי?

כמובן, למי שמעוניין להוציא על שרפרף למידה מחיר של כמה מאות שקלים, וגם להורים שמבלים את מרבית זמנם בפעילויות בגובה – ומעוניינים שהילד יצטרף אליהן.

ייתכן ובסוף תישארו עם גימיק נחמד ומעוצב במטבח – או במקרה הטוב יותר: בשרפרף ממש גבוה ויפה שיאפשר לכם להגיע למדפים ממש גבוהים.


יש לך רעיון לשיתוף פעולה?
רוצה לכתוב בבלוג שלנו?
מעוניינת לפרסם את העסק שלך?

צרי עימנו קשר!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: