צילומי סמאש קייק – חוויה בלתי נשכחת לתינוק הקטן ולמשפחה כולה!

כל הורה מקפיד לצלם את הילד שלו סביב השעון, בין השאר במטרה לשמור מזכרת מהתקופה הנפלאה הזו (וכמובן שגם להשוויץ בילד). בשנים האחרונות עולה הדרישה בקרב הורים – ולפעמים גם ילדים – לצילומים מסוג אחר. צילומים שעצם הביצוע שלהן הוא חוויה עצומה ומשעשעת, בסופם יכולות להיות מופקות תמונות בלתי נשכחות. קוראים לזה צילומי סמאש קייק וזהו אחד הלהיטים הגדולים של השנים האחרונות.

מהם צילומי סמאש קייק?

לא ברור בדיוק באילו נסיבות החל טרנד צילומי הסמאש קייק, גם אם נראה שהמקור הוא אמריקאי. צילומי סמאש קייק, כנובע משמם, מעמידים במרכזם מריחה של עוגה מושקעת וצבעונית על גבי הילד המצולם (ובחלק גדול מהמקרים גם אחרים המלווים אותו). המדובר בסשן של צילומים אומנותיים, הנעשים על ידי צלם מיומן בכמה שלבים: תחילה יצולם הילד ליד העוגה השלמה, לרוב בבגדים חגיגיים. לאחר מכן תחל החגיגה הגדולה, כאשר הילד יטעם את העוגה, ימרח אותה על כל מה שהוא רואה לנכון ובעיקר יתלכלכך. התוצאה היא תמונות משעשעות ויצירתיות במיוחד, עם יופי ויזואלי ראוי לציון.

כיום אפשר לראות הורים בכל רחבי העולם מצטרפים אליו, פעמים רבות כחלק מחגיגות יום ההולדת. מכיוון שנדרש תפקוד מוטורי סביר של הילד כדי שכל ה"קסמים" שמצפים להם יתרחשו בפריים, נהוג לבצע את הצילומים החל מגיל שנה בערך. זו יכולה להיות מתנה נפלאה לציון יום הולדת שנה, שנתיים וכן הלאה. יש הבוחרים לבצע את הצילומים מבלי שיש לכך סיבה "רשמית", וזה בסדר גמור.

מגוון רחב של אפשרויות

את הרעיון הכללי של צילומי סמאש קייק אפשר להרחיב באלף ואחד כיוונים. זה מתחיל עם הסיטואציות עצמן, שיכולות להיות מבוימות אבל מנגד לצאת מנקודת הנחה שהעוגה תעשה את שלה ותפעיל את הילד. הביגוד של הילד יכול לככב גם כן בצילומים, כאשר בחירה מקובלת היא כן להלביש אותו בבגדים יפים יחסית – מה שיהפוך את הניגודיות בין הבגדים היפים והנקיים בתחילת הדרך לבין הבגדים המלוכלכים במהלכה למשעשעת אפילו יותר.

ברוב המקרים הצילומים מתקיימים בסטודיו, וזהו יתרון חשוב נוסף. ניתן "להתפרע" ברמת הרקע, שיכול להיות מכל הסוגים. בחירה נפוצה של הצלמים היא לצלם את הילדים על רקע אחיד ולאחר מכן להחליף אותו בשלב עיבוד התמונה בכל רקע שאפשר להעלות על הדעת. הצילומים עשויים לכלול אביזרים מיוחדים: כך למשל במקרה של צילומי יום הולדת, אפשר לקשט את הילדים עם כובע ליצן, סרטים לראש וכן הלאה.

גם ההורים צריכים לדעת לשחרר

אפשר בהחלט להכין את הילדים לקראת החוויה הצפויה, אם כי בחלק גדול מהמקרים נכון יותר לתת לסיטואציה לבנות את עצמה. צלמים מיומנים יידעו להפיק מהילדים המגיעים אליהם את המקסימום ולדאוג לצילומים שיעמדו בדרגות האיכות הגבוהות ביותר.

מומלץ שההורים ישחררו גם הם רסן, בנסיבות האלה, ויתנו לילדים להשתולל. בצילומים זה בהחלט לגיטימי ואפילו מתבקש שהילדים יתלכלכו, וכן – גם יאכלו חלקים מהעוגה המתוקה. למרות שהעוגות המוכנות לצרכי הצילומים לא אמורות להצטיין בטעם שלהן, אלא יותר במראה החיצוני, עדיין סביר להניח שרוב הילדים יתקשו לעמוד בפיתוי ויטעמו מכל הבא ליד.

המפתח: צלם מקצועי

צילומי סמאש קייק יכולים להיות מוצלחים, כפי שבוודאי מצפים מהם, כאשר מקפידים על כמה דגשים חשובים בבחירת הצלם המקצועי. ראשית רצוי לוודא שהצלם אכן מנוסה בצילומים מהסוג הזה, כפי שאפשר לראות למשל דרך סקירת תיק העבודות שלו. באתרי האינטרנט של רוב הצלמים יש דוגמאות לעבודות קודמות, בהן רצוי לעיין כדי ללמוד על הסגנון והרמה המקצועית.

בנוסף כדאי להיפגש עם הצלם ולהתרשם מהכימיה איתו. רצוי שהצלם יהיה נעים וישדר פתיחות, מה שעשוי להקל על כל הנפשות הפועלות במהלך הצילומים.


יש לך רעיון לשיתוף פעולה?
רוצה לכתוב בבלוג שלנו?
מעוניינת לפרסם את העסק שלך?

צרי עימנו קשר!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: