חטיף אפוי לתינוקות בייבי ביס – האם ניתן לשלב עם תזונה מזינה?

על התזונה המתאימה לתינוקות לפעוטות נכתב ודובר רבות, כאשר כל הורה מעוניין למצוא את ה"נוסחה המנצחת": מאכלים שיהיו בריאים, בטוחים לאכילה ככל שניתן (בהתאם לגיל התינוקות) וכמובן שגם יתקבלו באהבה על ידי הקטנים.

אחד המוצרים הפופולאריים בקטגוריית המזון המשלים הוא סדרת חטיפי "בייבי ביס", המיועדת על פי ההנחיות לגילאי חצי שנה ומעלה. הנה כל מה שחשוב לדעת על המוצרים ואפשרות השילוב שלהם בתפריט התזונה של הילדים.

מהי סדרת בייבי ביס?

בייבי ביס היא סדרת חטיפי אורז אפויים לתינוקות, המגיעה נכון להיום בארבעה טעמים: גזר, בננה, ירקות וטעם טבעי. כל אריזה היא במשקל של כ-50 גרם וכוללת 24 יחידות אשר כל אחת מהן ארוזה בנפרד. על פי המפתחים, המוצר אינו כולל גלוטן, שומן, גלוטן, כולסטרול, חומרים משמרים וחומרי טעם וריח.

בשלב הזה, ייתכן שכבר עלתה אצלכם שאלת מיליון הדולר: עד כמה החטיפים האלו בטוחים לאכילה על ידי הפעוטות? ההתרשמות שלנו היא שמדובר בחטיף בטוח יחסית לתינוקות מעל גיל חצי שנה, בתנאי שהם מתחילים כבר לאכול מוצקים ובעיקר – שההורים שלהם משגיחים עליהם. הסיבה לבטיחות היחסית של החטיפים היא שהחטיפים נמסים באופן מיידי בפה התינוק עם ההכנסה שלהם אליו.

המפתחים מצביעים על מספר יתרונות שאפשר לקחת בחשבון בעת הבחירה של חטיפי בייבי ביס. כך החטיפים אמורים לסייע בהקניית מיומנויות אכילה תקינות אצל הילדים, לחזק את החניכיים שלהם ולהאיץ את צמיחת השיניים הבריאות.

אז איך אוכלים?

האופן בו התינוק שלכם צורך את חטיפי בייבי ביס מושפע מטבע הדברים מהשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא, מההרגלים שלו וגם מההעדפות. ההנחיות ה"רשמיות" מדברות על ריסוק של חטיף אחד מבין ה-24 לתוך קערה, ערבוב במים פושרים או לחלופין בתרכובת מזון לתינוקות (עד אשר המרקם שנוצר הוא אחיד) והאכלה של התינוק באמצעות כפית.

מנגד, ידוע לנו על לא מעט הורים אשר נותנים לתינוק שלהם את החטיף על מנת שיחזיקו ביד ויאכלו, במטרה לפתח עצמאות וכישורים מוטוריים הכרחיים.

מהניסיון שלנו רוב הילדים מקבלים באהבה את החטיף הזה, אך ייתכן שתיתקלו בשלב מסוים בפעוט שמעדיף במקום מאכלים אחרים. אחרי הכול, יש רגע מסוים – לא ברור בדיוק מתי – בו הילדים שלנו נעשים בררנים.

הנחיות השימוש במוצר לא מפרטות עד לאיזה גיל הוא מתאים פחות או יותר, כך שהתפקיד שלכם בתור הורים הוא לנסות ולהגיע למסקנות לבדכם.

למרות שנראה שהרכב החטיפים בריא באופן יחסי, עדיין צריך לזכור שזהו מוצר מזון משלים. יש להתבונן בו ככזה ולא להעמיס על התינוק חטיפים. חטיפי בייבי ביס לא צריכים לבוא על חשבון המזון העיקרי שהילד צורך. ניתן להשתמש בו כדי לפנק את הילד מדי פעם או לסייע בהרגעה שלו כשהוא רעב או אינו זקוק לארוחה, ולא בתור ארוחה של ממש.


יש לך רעיון לשיתוף פעולה?
רוצה לכתוב בבלוג שלנו?
מעוניינת לפרסם את העסק שלך?

צרי עימנו קשר!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: