חטיף אצבעות כתמטינים

הרגע בו התינוק מתחיל לאכול באופן עצמאי מזון מוצק הוא תמיד מרגש מנקודת המבט של ההורים. ההורה הממוצע מתחיל בשלב הזה להרכיב לילד שלו תפריט הכולל מאכלים בריאים, שיספקו לו את כל הרכיבים שהוא זקוק להם בעידן שאחרי ההתבססות המוחלטת על חלב אם או תחליפי החלב הנוזליים.

לצד הארוחות ה"רציניות" עולה אצל הורים רבים הרצון לפנק את הילדים שלהם מפעם לפעם בחטיפים שונים, בתקווה שהם יתרמו להתפתחות שלהם ויכללו רכיבים תזונתיים חיווניים.

האם זוהי התמונה במקרה של חטיף האצבעות "כתמטינים", המוגדר כ"חטיף הראשון שלי"? אתם מוזמנים לקרוא את הסקירה הנוכחית, שהכנו עבורכם, ולהחליט בעצמכם.

מה כולל החטיף?

חטיף כתמטינים מיועד ברמה הכללית לתינוקות המתחילים לאכול מזון מוצק, כאשר בדרך כלל מדובר בסביבות גיל שישה חודשים. הגורמים שמאחורי המוצר ממליצים לשלב אותו ב"תפריט הטעימות" שמתחילים להרכיב עבור הפעוטות בערך בשלב הזה של חייו ומציינים את הצורה המוארכת המקלה על הפעוט להחזיק את החטיף, או אפילו לפתח כישורים מוטוריים חיוניים עקב כך.

המזון הינו נמס בפה, כך שהוא נחשב לבטוח יחסית לאכילה גם בצורה המוצקת. עם זאת חובה עבור ההורה להשגיח על הפעוט שלו במהלך האכילה, וכמובן שגם להימנע מהאכלה של הפעוט כשהוא אינו יושב וזקוף לחלוטין. מי שרוצה לצרוך את החטיף באופן אחר יוכל פשוט למעוך אותו, יחד עם תרכובת מזון עבור תינוקות, מעדן או מחית פרי, כך שהמזון יוגש לתינוק בכפית.

הרכיבים התזונתיים של החטיף

נכון לעכשיו מגיע המוצר בשני טעמים – טחינה (50%), אורז ותירס, או לחלופין בוטנים ותירס. תכולת החטיף עומדת על 45 גרם. ההרכב התזונתי שלו מוגדר כ"מתקדם" על ידי היצרנים, כאשר מבחינה מעשית מדובר כאן ב-16 ויטמינים ומינרלים, סיבים תזונתיים, אומגה 3 וחולבן צמחי. מעניין לציין שהמוצר מאושר על ידי עמותת Vegan Friendly ועוטה על גביו את סמל ה-Vegan המוכר. המוצר כשר פרווה, בהכשר בד"ץ ירושלים של העדה החרדית.

מן העבר השני של המשוואה המוצר אינו כולל בתוכו רכיבים הנחשבים למזיקים, דוגמת שומן טראנס, צבעי מאכל, חומרים משמרים או שומן מוקשה. יחד עם זאת כן עלולים להיות בתוכו שאריות של אלרגניים, לרבות גלוטן, שומשום, אגוזים וסויה. אם אתם יודעים שהפעוט שלכם סובל מרגישות או ממחלה הקשורה לרכיבים אלה, הצריכה של המזון עבורו עלולה להיות מסוכנת מאוד.

שאלת הטעם

לא כל הפעוטות הם בררנים, לפחות בתחילת דרכם הקולינרית, אבל עדיין אפשר לעיתים ללמוד על מידת ההעדפה שלהם למזונות מסוימים. במקרה של כתמטינים, הפעוטות שנתקלנו בהן ושטעמו את המוצר קיבלו אותו בסך הכול באהבה (וגם חלק מההורים, אגב).

כמובן שהתפקיד של ההורים הוא להציב בפני הילדים שלהם גבולות ולשלב את החטיף בצורה מושכלת בתפריט התזונתי שהם בונים לילד שלהם. צריך לזכור שלמרות רשימת הרכיבים הדי מכובדת של החטיף, הוא נועד להיות חטיף ולא לבוא על חשבון ארוחות שלמות יותר.

ראו גם: חטיף אפוי בייבי ביס – סקירת מוצר


יש לך רעיון לשיתוף פעולה?
רוצה לכתוב בבלוג שלנו?
מעוניינת לפרסם את העסק שלך?

צרי עימנו קשר!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: