נשיאה טובה! איך תבחרי את המנשא הנכון?

עוד בהריון, לצד חוסר הוודאות הקיים, יש דבר אחד שכולם מסביבך – וגם את יודעים בוודאות: מנשא הוא אחד הדברים ההכרחיים. הוא מאפשר לך להשאיר את הידיים חופשיות, מקל גם על בן או בת הזוג כשיוצאים מהבית ובאופן כללי יש אימהות שיעידו שהן לא מסוגלות לדמיין את חייהן ללא מנשא. בתוך המגוון העצום של סוגי מנשאים ומותגים – איך תבחרי את המנשא המתאים ביותר עבורך? עני על השאלות הבאות ותדעי.

המנשא יהיה בשימוש מידי יום או רק "פעם ב…"?

אם את מתכוונת להשתמש במנשא בכל יום או בשימוש אינטנסיבי, חשוב שזה יהיה מנשא איכותי, שעשוי מחומרים טובים וחזקים. מנשא חזק וטוב, שלא מתבלה בקלות יכול להחזיק לזמן רב גם אם בסופו של דבר הוא עשוי לעלות קצת יותר. בטווח הרחוק זה יותר משתלם. במידה ואתם מתכננים להביא עוד ילדים בשנים הקרובות, כדאי אף יותר להשקיע במנשא איכותי ואולי יותר יקר מאשר בכמה מנשאים זולים.

האם המנשא נוח לשימוש (גם כשהתינוק לא בתוכו…)?

מנשא יכול לתפקד באופן מושלם כשנושאים את התינוק בתוכו, ולהיות הסיוט של כל הורה ביתר הזמן. למה הכוונה: כשרוכשים מנשא כדאי גם לחשוב על "המסביב". האם ניתן לכבס את המנשא? האם הוא מתקפל בצורה נוחה? האם הוא קומפקטי וניתן להכניס אותו בקלות לתיק? נכון, ייתכן ולא תפסלי מנשא רק על הפרמטרים האלה, אבל כדאי גם להתחשב בהם כשאת רוכשת את המנשא.

לאיזה גיל מיועד המנשא?

מנשא ערסול מתאים רק לגילים קטנים והופך להיות לא רלוונטי כשהתינוק או התינוקת כבר גדלים ורוצים להציץ על הנעשה בעולם. לכן, גם זה שיקול חשוב: עד איזה גיל אתם מעוניינים לשאת את התינוק במנשא? אם רק בחודשים הראשונים, מנשא ערסול יכול להספיק לכם. אם אתם מתכוונים להמשיך ולשאת את הילד גם בהמשך, כדאי לבחור באפשרות של מנשא שיש בו מגוון צורות נשיאה. מנשאים כאלו "גדלים" עם התינוק וניתן לכוונן אותם בהתאם לגודלו ולמשקלו של התינוק.

האם המנשא מתאים רק לך?

כשרוכשים מנשא, חשוב לקחת בחשבון גם מי האדם שישתמש במנשא (מלבד התינוק). במידה ורק האמא מתכוונת לעשות בו שימוש – הבחירה פשוטה, ואפשר לבחור במנשא שמתאים לאמא ונוח לה. במידה וגם בן או בת הזוג מתכוונים גם לשאת את התינוק – כדאי גם להם למדוד את המנשא ולוודא שהוא מתאים ונוח, או מתכוונן בהתאם לצורך.

מה התקציב?

נכון, לעתים כשזה נוגע לילד שלנו אנחנו מרגישים שלא נוכל להתפשר על בטיחות, נוחות ואיכות. יחד עם זאת, ועם שלל ההוצאות שילד חדש מביא עמו, חשוב לבחון גם את מחיר המנשא.

מגוון המנשאים בשוק הוא גדול, וכך גם המחירים שלהם. ניתן למצוא מנשאים פשוטים וזולים יחסית – שמבטיחים ומקיימים איכות, ולצידם מנשאים יקרים ומשוכללים – שפשוט לא נוחים לנו. לפני שניגשים לרכוש, כדאי לערוך השוואת מחירים, להחליט על תקציב מקסימלי ולבחור במנשא שעונה גם על היבט הנוחות וגם מתחשב בשיקולי התקציב שלכם.


יש לך רעיון לשיתוף פעולה?
רוצה לכתוב בבלוג שלנו?
מעוניינת לפרסם את העסק שלך?

צרי עימנו קשר!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: