רושמים את הילד למעון? הנה כמה דברים שאתם חייבים לשים לב אליהם

כניסה של תינוק למעון בפעם הראשונה, מלווה בלא מעט חששות גם אם זה לא הילד הראשון שלכם וגם אם אתם כבר מכירים את הגננת וצוות המטפלות. יש מגוון של דברים שחשוב לבדוק בהיבט החינוכי כאשר מכניסים תינוק למעון, אבל גם לא מעט דברים שמשמעותיים לכיס שלכם. הנה כמה שאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם (ואת מנהלת המעון) לפני שאתם רושמים ילד למעון.

שישי או לא שישי?

מעונות יום שונים זה מזה בין היתר מבחינת מספר ימי השבוע בו הם פועלים. יש מעונות שפועלים לאורך כל השבוע כולל ימי שישי ויש כאלו שעובדים רק חמישה ימים. ייתכן ותהנו ממחיר נמוך יותר במעונות שפעילים ללא ימי שישי, אך עליכם לקחת בחשבון דברים שלא תוכלו לעשות בבוקר הפנוי היחידי שלכם בשבוע. זה אומר: קניות, נקיונות ועוד סידורים שיאלצו לעתים להידחק למהלך השבוע, או שתידרשו לקחת עזרה בתשלום בבקרים אחרים במהלך השבוע, וגם לכך יש השלכות כלכליות.

מאיזו שעה עד איזו שעה?

פרמטר חשוב נוסף הוא מספר שעות הפעילות ביום של המעון. מעון שפתוח החל מהשעה שבע בבוקר ועד חמש אחה"צ, מבטיח לכם גמישות מבחינת שעות העבודה שלכם, וזה גם בהנחה שלא תהיו מהמקדימים להכניס את הילד למעון בבוקר או המאחרים לאסוף אחר הצהריים.

זהו שיקול חשוב בעיקר עבור מי שחוזרת מחופשת הלידה וזקוקה לגמישות הזו. חשוב שתבדקו בדיוק מאיזו שעה עד איזו שעה המעון פועל ומה המשמעות של הישארות עד שעה מאוחרת (האם כרוך בתשלום נוסף או לא?).

בדקו, אולי מגיעה לכם הנחה 

במעונות יום רבים יש מספר קבוצות גיל, וכך נוצר מצב בו לעתים יש אחים שנולדו בסמיכות או זוג תאומים אשר הולכים לאותו המעון. עובדה זו עשויה להקל עליכם מבחינת התשלום למעון, וכדאי לברר האם המעון מעניק הנחה כלשהי לשני אחים הרשומים אליו. הנחה, וגם הקטנה ביותר, יכולה להוות חיסכון חודשי ושנתי גדול מאוד.

האם יש תשלומים נוספים?

חוגים, פעילויות, חגיגות – לא חסרים אירועים אשר מצריכים מההורים תשלום נוסף. חשוב שתבררו מבעוד מועד האם ישנם תשלומים נוספים על התשלום החודשי, ועבור איזו פעילות הם נועדו. האם מדובר בחוג קבוע? חגיגות יום הולדת בגן או פעילויות שונות בחגים? כדאי לדעת את הכל מראש כדי למנוע אי נעימויות וגם כדי לתכנן מראש.

קרוב או רחוק?

המרחק של הגן מהבית הוא שיקול חשוב, אבל מה קורה כאשר יש מעון טוב באותה מידה במרחק נסיעה, ובעלות נמוכה יותר? חשוב שתקחו בחשבון שאם ההגעה בכל יום אל המעון ומהמעון כרוכה בנסיעה ברכב – יש לכך השלכות כלכליות מבחינת עלות הדלק והזמן שלכם.

לכן, ייתכן ועדיף יהיה לכם לשלם מעט יותר וליהנות ממעון קרוב יותר ומחוסר תלות בכלי רכב כדי לקחת את הילד ולאסוף את הילד מדי יום.


יש לך רעיון לשיתוף פעולה?
רוצה לכתוב בבלוג שלנו?
מעוניינת לפרסם את העסק שלך?

צרי עימנו קשר!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: