עגלת תינוק יויו –  YOYO

אחד הפרמטרים העיקריים שהורים מתבוננים בהם ביחס לעגלות תינוק הוא הגודל שלהן, שבהחלט קובע. הוא משפיע על המשקל הכולל של העגלה, נוחות השימוש בה וכמובן שגם על המחיר. עבור אלה שמחפשים את העגלות הקלות במיוחד, ניצבת ה-אופציה הקלה מכולן – עגלת יויו (YOYO) מבית החברה הצרפתית Babyzen. הסקירה הבאה תציג בפניכם את כל מה שחשוב לדעת על העגלה, היתרונות וגם החסרונות המסוימים שלה.

המעלה המרכזית: המשקל

עגלת יויו מתאימה כמו כפפה ליד לאלה שמחפשים מראש עגלה קלה או קטנה במיוחד. עד כמה קלה? ובכן, משקלה של עגלת יויו עומד על כ-5.8 ק"ג בלבד. גם משקל כזה לא בטל בשישים מבחינתן של חלק מהאימהות, אבל מדובר במספר הנחשב לנמוך ביותר כיום בעולם. מבחינת הגודל, מדובר בעגלה בעלת מימדים קטנים משמעותית בהשוואה לרוב העגלות.

ניתן להכניס אותה לתאי מטען של רכבים קטנים (או אפילו למקם אותה במקומות אחרים ברכב), למעליות קטנות ואפילו להעלות אותה למטוס, מה שממש לא מובן מאליו בעולם העגלות כיום. ואגב, מדובר בבחירה די נפוצה בבניינים ללא מעלות, בהם השאיפה היא לעגלה שאפשר יהיה להעלות או להוריד במדרגות במינימום מאמץ.

התמרון של העגלה, פועל יוצא של המימדים הקטנים שלה, הוא די פשוט. לכל מי שמחפש עגלות שאפשר להניע בקלות, להעלות או להוריד למדרכה עם מינימום מאמץ, לתמרן בין מכשולים – מדובר בפתרון מוצלח. במצב המקופל שלה צורת העגלה היא כקוביה, וניתן למצוא לה פתרונות מיקום ואחסון בקלות יחסית.

באשר לאלמנטים האחרים, העיצוב של העגלה הוא בסך הכל נאה ואופנתי. הקיפול שלה נחשב לפשוט, ולתינוק יש הגנה מפני השמש באמצעות גגון מספק. חגורת הבטיחות מעוגנת בחמש נקודות. יש לציין שקיימות גרסאות שונות של העגלה: החל מעגלה במצב אמבטיה המיועדת לילדים מגיל הלידה ועד לגיל חצי שנה, ועד לטיולון המיועד לגדולים יותר. הפרטים הספציפיים של כל דגם עשויים להשתנות במקצת.

מה עם החסרונות?

קשה למצוא היום עגלה מושלמת, וגם לעגלת יויו יש מספר חסרונות מהותיים. הזכרנו קודם לכן את סימן ההיכר של העגלה – המשקל הנמוך והגודל הדי מינימלי. יש שיטענו שהעגלה לא יציבה מספיק, ושהם היו מרגישים יותר ביטחון עם עגלה כבדה יותר.

החיסרון הבא קשור לאמבטיה של העגלה, שלפי הנחיות היצרן לא מיועדת להשכבה של תינוקות על הבטן בגלל היעדר הקשיחות שלה. גם מי שמתעלם מהנחיות היצרן ומנסה להשכיב את התינוק בכל זאת, מגלה חוסר נוחות מובהק של התינוק או אפילו סיכון בריאותי הקיים עבורו. בנוסף לכך אין אפשרות לתלות תיקים או שקיות על גבי ידית העגלה (מה שאנחנו ממליצים לכם להיזהר לגביו בכל מקרה), וגם שטח האחסון הוא די מצומצם.

בהתחשב בכל אלה, אפשר להסיק שעגלת יויו מתאימה בעיקר למי שהדרישה העיקרית שלו היא לעגלה קטנה וקלה, ושמוכן "להקריב" מספר אלמנטים בעגלה לצורך זה.

ראו גם: ביקורת מוצר לופינג סקוויז – לא נופלת מהיויו


יש לך רעיון לשיתוף פעולה?
רוצה לכתוב בבלוג שלנו?
מעוניינת לפרסם את העסק שלך?

צרי עימנו קשר!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: